Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom jak tanio urządzić mieszkanie

Jak tanio urządzić mieszkanie – sprawdzone porady

Data publikacji 11 września 2022

Jak tanio urządzić mieszkanie? Pytanie to ze względu na ustawicznie rosnące ceny nieruchomości zadaje sobie coraz więcej osób. Jeśli chcesz zadbać o wystrój swojego mieszkania, a nie dysponujesz dużym budżetem, to nie masz się o co martwić! Nasze porady na pewno pomogą stworzyć Ci dom Twoich marzeń nie dużym kosztem.

1. Miej dokładny plan!

Jeżeli nie wiesz, jaki efekt chcesz konkretnie osiągnąć, to trudno będzie dojść do celu niskim kosztem. Zaczniesz wtedy kupować rzeczy, które są tanie, ale przez to, że ostatecznie okażą się mało użyteczne, to stracisz więcej zasobów, niż kupując rozważniej odrobinę droższe meble. Dlatego przed rozpoczęciem zakupów należy wymyślić dokładny plan oraz zadać sobie kilka ważnych pytań takich jak:

  • Jaka stylistyka najbardziej Cię pociąga?
  • Jakie meble są dla Ciebie niezbędne, a bez czego możesz się bezproblemowo obejść?
  • Jak konkretnie jest Twój pomysł na mieszkanie?

2. Jak tanio urządzić mieszkanie – meblowy recykling

Przed zamówieniem nowych komód, szafek czy stolików, warto się dokładnie zastanowić, czy nie możemy zrobić użytku z naszego aktualnego wyposażenia. Duża popularnością i walorami estetycznymi cechują się meble odnawiane farbami kredowymi. Dobrym pomysłem na odświeżenie wyglądu niektórych elementów wystroju może być wymiana gałek albo oderwanie listew. Zanim zaczniesz malowanie należy musisz je odpowiednio przygotować za pomocą specjalnych preparatów. Interesującą opcją w przypadku niektórych elementów wystroju może być zmiana obicia. Jeżeli nie dysponujesz starymi meblami, to nie jest to żaden problem! Bardzo często można dostać je za darmo lub za minimalną cenę. Wystarczy poszukać ogłoszeń w internecie.

3. Odpowiednie gospodarowanie przestrzenią

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem kolejnej szafy, szafki czy półki, to lepiej odpowiedz sobie najpierw na pytanie: “Czy odpowiednio gospodaruję przestrzenią?”. Jeśli odpowiedź brzmi nie, to te elementy wystroju nie będą Ci potrzebne. Zajmij się najpierw odpowiednim rozmieszczeniem swoich przedmiotów. Jest możliwe, że wtedy nie będzie już trzeba szukać odpowiedzi na pytanie: “Jak tanio urządzić mieszkanie”.

4. Jaali – tania alternatywa dla ścian wewnętrznych

Jaali to element wystroju często wykorzystywany w architekturze indyjskiej. Jest to rodzaj zdobionego w różne ażurowe wzory drewnianego przepierzenia za pomocą którego można oddzielić dwa sąsiadujące ze sobą pomieszczenia.  Inną alternatywą są wszelkiego rodzaju kotary, zawieszki czy zasłony. Ten sposób także sprawdzi się doskonale w małych mieszkaniach, tworząc poczucie, że dysponujemy większą ilością przestrzeni, niż w rzeczywistości. 

6. Jak tanio urządzić mieszkanie – zakupy przez internet

Jeśli masz na oku jakiś mebel, to zanim go kupisz, sprawdź czy nie możesz kupić go taniej przez internet. Dzięki temu, że właściciele sklepów funkcjonujących online nie muszą wydawać pieniędzy na prowadzenie sklepu, często posiadają lepszą ofertę cenową.

LOVETRENDY

Redakcja antyk.net.pl

Jesteśmy zgranym zespołem pasjonatów, którzy dbają o jakość i różnorodność treści. Tworzymy artykuły związane z tematyką dbania o dom, zdrowiem, lifestyle, ekologią i ogrodem. Zapoznaj się z naszymi tekstami i prowadź świadome i zrównoważone życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?