Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Stoły okrągłe

Stół okrągły, prostokątny, czy kwadratowy? Który sprawdzi się najlepiej?

Data publikacji 1 maja 2023


Proces aranżacji wnętrz kuchni i jadalni często ogniskuje się wokół wyboru odpowiedniego stołu, jako naczelnego elementu wyposażenia tych pomieszczeń. Obecnie na rynku można znaleźć bardzo szeroki asortyment stołów różnego typu, dostosowanych do różnorodnych potrzeb klientów. Z jednej strony daje to duże możliwości aranżacji, ale z drugiej rodzi ryzyko, że stoły będą niedopasowane do danego wnętrza lub będą nieodpowiedniej jakości. Dlatego przy ich wyborze trzeba zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania, rozmiar i kształt.

Nowoczesne stoły o różnych kształtach

Nowoczesne drewniane stoły dają szeroki możliwości aranżacji wnętrza kuchni i jadalni dzięki różnorodnym kształtom. Każdy kształt stołu ma swoje wady i zalety.

Stoły prostokątne

Jest to najbardziej uniwersalna, a zarazem różnorodna kategoria stołów kuchennych i do jadalni. Stoły prostokątne często dostępne są w wersji rozkładanej, co sprawia, że zapewniają więcej możliwości (w tym więcej miejsc siedzących i możliwość dostosowania do powierzchni podłogi). Najlepsze stoły wykonywane są z drewna wysokiej jakości – stoły drewniane (m.in. z takich gatunków drewna jak dąb, buk, jesion i innych) są bardzo trwałe, odporne na zniszczenie, a ich ważnym atutem jest także wysoka uniwersalność – pasują zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz w domach i mieszkaniach. Obecnie można znaleźć na rynku stoły prostokątne wykonane z drewna w kilku wariantach kolorystycznych (różne odcienie, lakierowane lub nie).

Stoły kwadratowe

Ta kategoria stołów to w teorii bliska odmiana stołów prostokątnych, ale w praktyce ma wiele specyficznych cech, które decydują o ich wyborze. Przede wszystkim są to stoły dobrze wpisujące się w małe powierzchnie – w tym takie aranżacje jak połączenie kuchni z niewielką jadalnią. Stoły kwadratowe są także bardzo dobre, jeśli chodzi o budowanie atmosfery rodzinnej. Częstą wadą stołów kwadratowych jest brak możliwości rozkładania i tym samym zwiększania ich wymiarów. Drewniane stoły kwadratowe u najlepszych dostawców są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych (w tym wysokojakościowe stoły z najlepszych gatunków drewna).

Stoły okrągłe

Drewniane okrągłe stoły rozkładane cieszą się coraz większym zainteresowaniem, gdyż bardzo dobrze pasują do nowoczesnych, designerskich wnętrz. Co istotne, stoły okrągłe są coraz częściej wybierane nie tylko jako mebel kuchenny, ale także do salonów czy innych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. Najlepsze stoły okrągłe z wysokiej jakości drewna można nabyć w renomowanych sklepach (np. bihome.pl), które gwarantują także styl dopasowany do gustów nowoczesnych klientów.

 

Redakcja antyk.net.pl

Jesteśmy zgranym zespołem pasjonatów, którzy dbają o jakość i różnorodność treści. Tworzymy artykuły związane z tematyką dbania o dom, zdrowiem, lifestyle, ekologią i ogrodem. Zapoznaj się z naszymi tekstami i prowadź świadome i zrównoważone życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?