Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Wielowymiarowe zastosowania drewna

Wielowymiarowe zastosowania drewna – dlaczego łóżka drewniane nadają się do różnych stylów wnętrz?

Data publikacji 9 stycznia 2024


Drewno to szlachetny materiał o naturalnym pochodzeniu. Przez człowieka stosowane było od pradawnych czasów do wykonywania szałasów, sklepień dachowych, konstrukcji nośnych, mebli, broni, zabawek czy przedmiotów codziennego użytku. Obrabianie drewna zyskało rangę rzemiosła, jednak współczesne stolarstwo znacznie różni się od tradycyjnej pracy z tym materiałem. Na popularności zyskały inne materiały drewnopochodne, na przykład płyty MDF wykonywane ze sprasowanych i klejonych trocin drewnianych. Nowoczesne meble z płyt klejonych bywają znacznie tańsze, jednak ich trwałość w porównaniu do tych wykonanych z litego drewna, jest znacznie niższa. Mając na względzie żywotność, chętnie wracamy do uniwersalnego drewna w najczystszej postaci.

Dlaczego chętnie sięgamy po drewno?

Jak się okazuje, nie tylko ze względu na trwałość decydujemy się na wybór mebli drewnianych, oraz oryginalnych drewnianych akcentów w naszych domach. Dlaczego? Podłogi, czy meble drewniane są przyjemne w dotyku – dają poczucie ciepła i bezpieczeństwa. Do tego należy dodać, że lite drewno pachnie zupełnie inaczej niż klejona płyta, a dla wielu osób o wyostrzonych zmysłach i wysokim poczuciu estetyki i piękna, takie detale mają szczególne znaczenie.

Meble i łóżka drewniane jako wybór do sypialni

Aranżując dom lub mieszkanie, możemy wykorzystać akcenty drewniane. Może być to jeden mebel, który będzie stanowił wyrazisty akcent w przestrzeni, na przykład stół, ława, kredens czy łóżko. Co więcej, jeden akcent drewniany nie definiuje klasycznego stylu, ponieważ drewno doskonale odnajduje się w różnych koncepcjach wystroju. Łóżka z drewna wpasują się w styl klasyczny, rustykalny, industrialny czy minimalistyczny styl skandynawski. Jeśli chcemy postawić na różnorodność, to możemy poeksperymentować również ze stylem eklektycznym. W niewielkich metrażach, łóżko drewniane z pojemnikiem sprawdzi się zarówno jako miejsce wypoczynku, jak i praktyczny schowek na pościel, koce i narzuty.

Interesującą propozycją do nowoczesnych wnętrz, mogą być łóżka lewitujące, które wymagają wytrzymałej konstrukcji, ale dają również imponujący efekt posłania zawieszonego w powietrzu. Łóżko lewitujące będzie wyglądało zjawiskowo w sypialni stylizowanej na art deco i nie tylko. Jednocześnie jest dowodem na to, że drewniany mebel wcale nie musi wyglądać ciężko i dodawać wnętrzu zbędnej powagi. Odwiedź arbora.com.pl i poznaj mnóstwo ciekawych inspiracji, które nawiązują stylistycznie do minionych epok, jak i nowoczesnych trendów w projektowaniu wnętrz.

Materiał zewnętrzny

Redakcja antyk.net.pl

Jesteśmy zgranym zespołem pasjonatów, którzy dbają o jakość i różnorodność treści. Tworzymy artykuły związane z tematyką dbania o dom, zdrowiem, lifestyle, ekologią i ogrodem. Zapoznaj się z naszymi tekstami i prowadź świadome i zrównoważone życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?