Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle co zabrać na piknik

Co zabrać na piknik? Zestaw najbardziej potrzebnych rzeczy

Data publikacji 19 lipca 2022

Ciepłe letnie dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, przez co wiele osób zastanawia się nad organizacją przyjęcia w parku lub w innym miejscu na łonie przyrody. Jeśli zastanawiasz się: “Co zabrać na piknik?” lub chcesz się upewnić, czy nie zapomniałeś czegoś ważnego, to ten artykuł na pewno Ci się przyda!

Co zabrać na piknik? Najbardziej niezbędne akcesoria

Myśląc o tym, co zabrać na piknik, pierwszą rzeczą, która przychodzi nam do głowy jest jedzenie, ale zanim się nim zajmiemy warto pomyśleć nad tym jakimi akcesoriami dysponujemy, gdyż to one będą determinowały w dużym stopniu to, co do zjedzenia będziemy mogli ze sobą zabrać. Chodzi o przedmioty takie jak:

  • Piknikowy kosz lub lodówka turystyczna – są koniecznością na każdym pikniku. Ich rolą nie jest tylko ułatwienie transportu pożywienia, ale także utrzymanie go w odpowiedniej świeżości. Jeżeli chcemy spędzić dłuższy czas na świeżym powietrzu, to lodówka powinna sprawdzić się znacznie lepiej, szczególnie jeśli chcemy ze sobą zabrać jakieś zimne napoje. Jeżeli zamierzamy zorganizować większy piknik, to najlepiej dysponować zarówno piknikowym koszem jak i lodówką turystyczną. Możemy wtedy rozdzielić produkty na te, które wymagają przebywania w chłodzie oraz na te, którym temperatura nic nie zaszkodzi.
  • Koc piknikowy – z jednej strony posiada on specjalną warstwę, która ma właściwości wodoodporne i termoizolacyjne, dzięki czemu nawet jeśli podłoże będzie chłodne, to nie poczujemy tego. Za to strona służąca do siedzenia jest pokryta jakimś rodzajem wygodnego, miękkiego materiału zapewniającego komfort podczas pikniku. Jeśli zastanawiamy się, czy wziąć ze sobą dodatkowy koc, to zawsze lepiej to zrobić!
  • Odpowiednie opakowania na jedzenie i napoje – nic nam po koszyku czy lodówce turystyczne, jeśli w drodze na piknik nasze kanapki rozpadną się a ciasto zgniecie. Dlatego warto zainwestować w odpowiednie opakowania, które zabezpieczą nasze posiłki. Idealnie sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju pudełka oraz termosy. Interesujące mogą być przenośne szklane lunchboxy, dzięki którym posiłki zachowują wyższy stopień świeżości.
  • Zastawa – najlepiej zabrać sztućce, kubki i talerze, których używamy na co dzień, gdyż te jednorazowego użytku są przeważnie wykonane z lekkich oraz nieekologicznych materiałów. Będą więc one nie tylko zaśmiecać środowisko, ale unosić się na wietrze utrudniając spożywanie posiłków.

Co zabrać na piknik? – Posiłki, które się sprawdzą

Wiedząc w czym zabierzemy pokarmy, można przejść do tego, co zabrać ze sobą do zjedzenia na piknik. Najprostszym wyborem będą kanapki. Opcji ich skomponowania jest nieskończenie wiele od najprostszych do bardzo wymyślnych. Nie potrzebujemy do nich żadnych sztućców, co jest kolejnym plusem. Ze słodyczy dobrze sprawdzi się każdy rodzaj wypieków, który nie rozpadnie się nam w transporcie np. babeczki czy kruche ciasteczka. Napoje można dobrać zgodnie z własnymi preferencjami, posiadając lodówkę oraz termos nasze możliwości są nieograniczone.

Redakcja antyk.net.pl

Jesteśmy zgranym zespołem pasjonatów, którzy dbają o jakość i różnorodność treści. Tworzymy artykuły związane z tematyką dbania o dom, zdrowiem, lifestyle, ekologią i ogrodem. Zapoznaj się z naszymi tekstami i prowadź świadome i zrównoważone życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?